Horúce
správy
 

Môj pohľad na extraligu žien v play off po 1/4 finále

S odstupom pár týždňov pokračujem v mojom pohľade na situáciu v nadstavbe a 1/4 play off. Spätne by som rád skonštatoval nezmyselný systém 3 skupín v nadstavbe, pre nikoho to nemalo význam a navyše sa liga stala v zásade čudnou. Sme ojedinelá krajina v tomto. Toto ale muselo byť so súhlasom ženských klubov. Vzhľadom na to, že neexistuje MEVZA a príchod dvoch klubov do play off, môj názor je mať možno podobný systém ako v Nemecku. Základná časť každý s každým /bez dvojtermínov/, potom pred play off pre družstvá 7 – 10 o dve miestenky do 1/4 finále a potom normálne play off ako teraz. Myslím si, že stabilnejšia súťaž a jasné modely. A ak nadstavba hralo by sa 1-4 a 6-10 o nasadenie do play off. Inak by som nadstavbu nehral. K tomu pohár prvá štvorka k dátumu konca prvej časti. A čo teraz čaká družstvá sú zápasy o 5 – 8 miesto. Musím skonštatovať, že reálne úplne zbytočné v našej krajine a kluby míňajú len aj to málo penazí čo majú. Už dlhšie roky je to sporná otázka a mali by sa tieto zápasy zrušiť. Pre dve družstvá, ktoré sa nedostanú do play of by hrali prvé kolo baráže o záchranu. S výhodou domáceho prostredia pre vyššie umiestneného. A tým je až dokonca ligy postarané o náboj a motívy.
K aktuálnej situácii:
Moja predtucha na finále SP sa naplnila. Slávia vyhrala zaslúžene, bola lepšia. Vo všetkých smeroch.
Čo sa týka 1/4 play off myslím si že jedno veľké prekvapenie sa stalo na úkor BVK Bratislava. Produkt tejto sezóny nedopadol dobre po viacerých stránkach. Tento nasledovník VK Dopastav Bratislava, respektíve nástupca ale s inými spôsobmi a prácou mal predsezónne ciele deklarované oficiálne boj o titul a obhajovať SP. Predchádzajúci subjekt, respektíve klub predchodca bol v SF nepretržite od roku 2007. Káder a podmienky boli výnamne iné ako stop vo 1/4 finále. Takže to je prvé prekvapenie súťaže. Ostatné sa vyvíja podľa predpokladov. Myslím si, že ak chce Pezinok prekvapiť Sláviu bude musieť zvládnuť hranicu rizika a množstva priamych chýb, UKF /predpokladám/ bude trápiť SNV iba vtedy ked uveria tomu, že môžu uspieť a to je otázne.
O záchranu je všetko otvoené, sám neviem ako to dopadne. najlepšie by bolo súťaž zavrieť a dať možnosť iba tým ktorí predožia projekt na ligu, personálny a finančný aby mali pre ligu ako takú význam. Neviem, ale nie sme v situácii utiahnuť 10 EX družstiev v súčasnosti.
Pred finále opäť pripravím môj pohľad na sériu, ktorej časť by som mohol vidieť už aj osobne pre začiatkom prípravy RD žien

Marek Rojko | 15.3.2015 @ 14:13