Horúce
správy
 

Finále I

Máme za sebou 1,5 hodiny a je po prvom finále. Najprv by som rád začal technickou informáciou. Pozerať prenos takejto kvality je smutné. V zásade ani neviem nietoré veci vyhondotiť, lebo som ich poriadne nevidel. Myslím si, že by v rámci možností mohlol organizátor myslieť aj na túto technickú vec. Finále ma svoju váhu a vyžaduje si aj prezentáciu.

K zápasu: Rozhodol zásadný fakt a to je úroveň podania Slávie a úroveň prihrávky SNV. V tomto je obrovský rozdiel a pri štýle Slávie podanie – blok-obrana bude s tým musieť SNV niečo urobiť. Ale nie som si istý, či sa to len tak dá. Na strane Slávie koncentrovaný, sebavedomý výkon a hlavne to dokazuje priebeh prvého setu. Na úvod a v priebehu prvého setu stále náskok SNV ale už pri 19:19 bola Slávia nad vecou. Dodávam, že štýl ktorý hrala SNV a spôsob ako bola Slávia pripravená vo svojom systéme sú fakty, pre ktoré nemala SNV dnes šancu.
Rozdiely:
Prihrávka, podanie, blok, obrana vysoko na strane Slávie

Záver k 1. zápasu: Ako som tvrdil pred sériou. Skúsenosti z takýchto zápasov a z tejto fázy sezóny rozhodnú a prvý zápas to potvrdil. Pokoj a trpezlivosť Slávie boli výrazné.
K druhému zápasu sa bude musieť veľa zmeniť na strane SNV v štýle, spôsobe a kvalite na prihrávke. Čo neviem posúdiť, sú emócie. Pri takejto kvalite prenosu, to neviem. Ale podľa pohybov, reakcií si myslím, že tam musí byť viac emócií zo strany niektorých hráčok SNV. Nebolo vidieť, či je hala plná ale mám pocit, že nie. To je určite škoda. Ale finále o 17.00 v BA v týždni je veľká chyba, ale je to realita.
Tak máme 1:0 a uvidíme v sobotu.

Marek Rojko | 8.4.2015 @ 18:44