Horúce
správy
 

Finále III

K zápasu by som predostrel niekoľko faktov a zároveň zhodnotil čo som videl.
V prvom rade som videl pripravenú Sláviu. Témy na podaní, riešenia bloku a obrany boli dominujúce v prvých dvoch setoch. Potom som z videného mal dojem, že Sláviaa ubrala na koncentrácii, podaní a celkovej organizácii. Spišská pridala pri cítiacej šanci viac emócii a tým sa vrátila do zápasu. V určitej pasáži zápasu bolo málo agresivity v útoku a Slávia svojou medzihrou držala aj vo dvoch prehraných setoch SNV v tlaku z možného obratu.
Takticky z riešení obrany na sieti vidím jasný zámer Slávie koho a v akých situáciách preferovať pri obrane na sieti. Môžem povedať, že Slávia bola lepšia a zaslúžene vyhrala 5. set aj ked sa môže zdať, že tesne. Celý 5. set bol v jej réžii akurát pár nedohraných situácií po obrane držal SNV v hre. Aby som nezabudol, vo závere 4. setu si myslím, že Slávia mohla vyhrať a tlak a obrat nebol dokončený iba dvomi priamymi chybami v útoku. Inak som presvedčený, že by vyhrala. SNV sa mi stále zdá bez dostatočných emócií a odvahy.
Čo by som k tomuto zápasu dodal, je ešte pohľad na jednu hráčku, na ktorú je radosť sa pozerať. Monika Rákošová. Pre mňa doteraz najlepšia hráčka série. Chuť, odvaha, prehľad, kvalita, trpezlivosť. Poznám ju dlho a aj jej hráčsku históriu, ale až v piatok som si uvedomil. Je z nej hráčska osobnosť ligy. Takže držím Monike palce tak ako som to urobil pri Jakábovej. Zaslúži si za sezónu a celkovo ako pôsobí na ihrisku aj pri niektorých mladých spoluhráčkach majstrovský titul. Mimochodom aj som ju pozval do RD, ale žiaľ podľa jej slov jej telo a režim si to nevedia predstaviť aj ked srdce a rozum áno.
Podľa mňa má dnes Slávia reálnu šancu na ukončenie série a po tom čo som videl osobne a aj prvé dva zápasy, bez emócii na najvyššom stupni nemôže SNV konkurovať. Herne je Slávia komplexnejšia a šikovnejšia. V prípade, ak budú emócie SNV a stabilnejšia prihrávka, môže byť mnou predpokladaný 5. zápas, ale inak nie. Navyše takýchto zápasov majú 4 hráčky Slávie a tréner za sebou už množstvo.

Závery z piatka:
Slávia lepšia komplexne. /podanie, obrana/ obetavosť a celková
trpelzivosť

Môj tip: 3:1 Slávia /MONIKA držím ti palce!!!!/

Marek Rojko | 17.4.2015 @ 23:50