Horúce
správy

Finále IV - Slávia majstrom

V prvom rade, gratulujem klubu, realizačnému tímu a hráčkam Slávie EU Bratislava. Absloútne zaslúžene vyhral lepšie pripravený, trpezlivý a konslidovanejší káder.
Priebeh zápasu bol poznačený záverom druhého setu, kde Slávia viedla 20:15 a prehrala. Za stavu 2:0 som videl zásadný dôvod zvratu, zmenu zostavy Slávie /Mitrengová na diagonále a Hudecová na smeč/ a tým bolo na ihrisku všetko najskúsenejšie čo Slávia má. Nie jej velkou uspesnostou ale systemom. Mitrengova sa mohla venovat hlavne utoku a ostala pokojna bez prihravky a zmenil sa aj sposob blok a utok v oboch zonach aj 4 aj 2. Takze preto tato zmena v najdolezitejsej chvili pomohla. Pred sériou som spomenul, že Hudecovej návrat a pomoc môže rozhodnúť. Stalo sa.
Štýl akým Slávia vyhrala sa nezmenil a podaním – obranou a tentokrát aj útokom po obrane otočila zápas a vyhrala. V 5 sete sa zúročili všetky skúsenosti hráčok Slávie a rozvaha a dôraz od úvodu.
Takže Monika Rákošová, gratulujem a musím len povtdiť, že bola hráčkou finálovej série. Veronika Jakábová – len jej prajem aby mala ešte šancu titul získať. Inak vyrovananá séria, plná zvratov a emócií, ale korektná. Plné haly a dobrá prezentácia.