Horúce
správy
 

Simona Košová skončila s volejbalom ako hráčka

V posledných dňoch prišla z Nemecka správa o ukončení kariéry hráčky zo zdravotných dôvodov. Smutné. Mladá a pracovitá volejbalistka. Bol som s ňou v poslednou období krátko v kontakte a naznačila aký bude mať vývoj situácia s jej zdravotným stavom. Bolo v pláne od minulého roka dať šancu Simone nastúpiť do prípravy RD žien a pokúsiť sa zabojovať o nomináciu na domáce ME. Nebolo to proste možné.

So Simonou sa mi v časoch moje trénerskej kariéry spája viacero zaujímavých období. Hrala proti mojim družstvám v extralige o titul. Niekoľko ich aj má. Bola v družstve RD JUN ročníka 1992, ktoré som viedol v K ME, K MS, ME a MS a v ženskom RD, je súčasťou najúspešnejšej generácie mladých hráčok 1992 a musím len potvrdiť, že som v tých časoch spoznal pracovité a úprimné dievča, vychované a skromné. Veľmi som si vážil Simonu ako hráčku a ako človeka, ktorá vždy vedela, či hrala dobre, či nie. Vedela sa správať ako profesionálka už v mladunkom veku. Mala rešpekt a pokoru k svoje kariére a k tým čo s ňou pracovali.
Preto v jednom momente keď vznikla šanca dostať ju do zahraničia, tak som sa pokúsil ju odporučiť a dostať do Aachenu. Dnes môžem len potvrdiť, že toto rozhodnutie bolo správne a teším sa, že som so Simonou mohol pracovať. Vždy som ako tréner cítil, že sa na ňu môžem spoľahnúť či už na ihrisku, alebo aj mimo. A to je v cudzine vždy dôležité. Bol som pri jej začiatkoch v cudzine a som rád. darilo sa jej a urobila si dobré meno v Nemecku. Má aj medailové úspechy v lige, to je ovocie jej práce.

Simona, ja osobne ďakujem za čas strávený s tebou vo volejbalovom živote a držím palce v ďalšom živote.

Marek Rojko | 26.3.2019 @ 09:33