Horúce
správy
 

Mobilizácia priatelia!!!!

Mobilizácia volejbalisti….................
Prešlo pár dní a musím sa priznať, že som veľa vecí prehodnocoval, rekapituloval. Mal som vážne a seriózne nové pracovné ponuky a úvahy, veľmi zaujímavé. Ale….........Odložil som ich, lebo volejbal milujem. Teda okrem mojej rodiny, ženy a detí.......Takže, absolvovali sme za posledné dni zasadnutie reprezentačnej rady a rady mládeže. Konštruktívne a progresívne. Dali sme si nejaké úlohy, termíny a pripravili nové námety.
Postupom dní som zbieral pocity, motívy a nastavenia na ďalšiu prácu pre náš šport. Cítim, že sa mi vracia energia, aj keď musím sa priznať od rezignácie som bol asi minútu. Každým zobúdzaním sa mobilizujem. Máme za sebou aj s kolegami stretnutia s kritikmi,, či komunitou plážového volejbalu. Pozorne som sledoval naše na ME a cítil som, že môžeme zabojovať o MS, chýbal kúsok. Čítal som si článok Z. Haníka k neúspechu na domácich ME U20 a toto by som momentálne našim neurobil. Mrzí ma ale, že sme v rozhodujúcich momentoch trochu naivní. Ale je ešte čas sa posunúť a toto družstvo je čisté a má pred sebou ešte 2 roky spoločnej práce. Odborné oblasti otvoríme a budeme analyzovať a aj verejne tak, aby sme učili všetkých tlaku a schopnosti odolávať. To náš šport potrebuje.
Takže každým ráno a dňom ožívam a rozhodol som sa to aj zverejniť. Každým dňom pripravujeme s kolegami nové plány. Je tu covid, ale neprehráme. Nesmieme. Máme v pláne 2 konferencie mládeže, pripravujeme dôležité akcie pre mládežnícke reprezentácie, čakajú nás samé testovania, príchody a odchody hráčov a hráčok a trénerov. Začínajú, alebo začali súťaže. Proste žijeme a musíme žiť a bojovať. Niekto bude nakazený? No a čo. To je život. Vyzdravie. Ale sme tu, pracujeme a bojujeme. Dokonca mužské kluby sa posunuli, založili si úniu. Takú kostrbatú, ale založili. Čítal som, že o čo vlastne ide….....no o legitimitu. O nič iné. Netreba v tom hľadať vedu. A na rade sú ženské kluby….......
Takže sumárne za posledné 2 týždne ožívame. Skepsa a apatia z konferencie ma ranili, ale dnes konštatujem, že mi to jedno. Nech. Je to asi obraz spoločnosti. Jedno je isté, pre mňa nastáva čas mobilizácie. Vstať, kráčať, pracovať a bojovať. Všetko má svoj zmysel a neprišiel som zo zahraničia, aby som plakal. Práve naopak. Za posledné 2 roky práce sa môžem ľuďom pozrieť do očí. A to práve ten moment. Nezahodíme to priatelia, nesmieme.
Preto Vás volejbalisti vyzývam, všetkých. Tých čo pracujú s deťmi, tých čo pracujú s väčšími, či menšími, chlapcami, dievčatami, seniormi, reprezentantami, dobrovoľníkmi či profesionálmi. To je jedno, prosím Vás postavte sa, kričte, bojujte, navrhujte, pracujete pre svoj milovaný šport. Nenechajme sa zničiť nie covidom, ten porazíme, sme ľudstvo. Musíme. Ale nerezignujme, prosím!!! Nesmieme a nebudeme spať. Teším sa na každý telefonát, email. Len Vás prosím, pozerajme sa pozitívne dopredu. Viem, máme svoje problémy a niekedy veľké, ale pokiaľ sa spojíme a budeme bojovať, zvládneme to. Verím tomu. Pretože máme volejbal v duši, v srdci. V kríze a na dnes a ukáže, kto to myslí vážne. Pripravím nové výzvy, projekty a budem ich prinášať na mojom webe. Čítajte, kritizujte, ale prosím nie anonymne a bezhlavo, konštruktívne a progresívne pre náš šport – volejbal žije, lebo je náš a spojme sa pre neho, potrebuje to. „Spolu sme volejbal“............o tomto ešte budete počuť............

Píšte mi na rojko@svf.sk, coach@marekrojko.com a ja zverejním seriózne
námety a nápady

Čo je zle na trénerskej práci u nás
Popíšte presne čo robí SVF na športovom úseku zle

Dajte rady a nápady k realizácii čo robiť v akej oblasti lepšie a čo najrýchlejšie

Mám prísľub od J. Svobodu z ČR, príde nám poradiť ako to robia oni s chlapcami /dajte námety, pripravím ich pre neho/

Vaše pripomienky k moje práci a práci mojich kolegov – sem s nimi a konkrétne, sme tu pre Vás

Napíšte ako by ste to robili vy a pripravíme spolu zlepšenie

Píšte čo Vás trápi aj v iných úsekoch práce

Buďte priami a slušní

Marek Rojko | 8.10.2020 @ 20:24