Horúce
správy
 

Súvislosti a aktuálna situácia v čase mojej kandidatúry - zaujímavosti

Prečo kandidujem, som písal pri ohlásení kandidatúry a dnes pridávam ešte niektoré skutočnosti.

Posledné týždne sa s úsmevom prizerám okoliu, reakciám ľudí, prívržencov či odporcov. Sú všade aj takí, aj onakí. Súčasne počúvam, vnímam a vyhodnocujem. Pozorne sledujem mediálne výstupy v našom športe, v rozhovoroch s ľuďmi v našom hnutí si pravidelne vypočujem množstvo údajných plánov, množstvo rôznych zákulisných informácií, vymyslených a domyslených súvislostí, hejtov a pod. Rád by som k tomu napísal pár slov.

Je milé, ako mi už niekoľko týždňov volajú známi, že počuli od niektorých ľudí, že sa rozdeľujú funkcie, sľubujú miesta, riešia dva tábory a čo všetko hrozí keď bude tak, alebo onak. Konštatujem smutné...................Neviem sa pretvarovať a ani už nebudem. Kandidatúra na prezidenta nie je hanba, ani nie je človek z niečoho vinný keď sa takto rozhodne, nie je to ani previnenie, ale zodpovednosť a v zásade odvaha. Mám krátku otázku, Kde sú všetci tí, ktorí hodnotia a spochybňujú, nech vystúpia z radu a ak nie, prosím…..................

Môžem ubezpečiť všetkých podporovateľov, že mám zásadu a z nej neupustím. Niektorí to radi púšťajú hnutiu a je len upozorňujem, že to nie je pravda. Nikomu som nič nesľúbil, žiadnu prácu, žiadne teplé miesta. Sľubujem prácu a oddanosť volejbalu tak, ako doteraz. Preto budem rád, keď tí, ktorí sa našli v týchto slovách a vetách prestanú klamať a zavádzať ľudí v našom hnutí. PR a medializácia a cielené spôsoby prezentácie si vyhodnotia všetci sami, aj delegáti. Ja dodávam, že zákulisie volejbalu je tak malé, že asi do 15 minút po akejkoľvek debate, stretnutí či rokovaní kohokoľvek s kýmkoľvek si ľudia medzi sebou volajú, posudzujú a riešia. Nie som naivný, vrcholový šport a skúsenosti ma naučili. Chvalabohu za to.

Viem potvrdiť len jedno. Mňa to nezaujíma, lebo ponúkam svoju prácu, prácu mnohých kompetentných a korektných kolegov, skúsenosti, kontakty, akceptáciu, odbornosť a overené pracovné a principiálne postoje, či filozofiu, ktorá verím, že je správna. Delegáti a hnutie si vyberú, podľa svojich kritérií a je úplne jedno aká je mediálna a zákulisná snaha. Slovné spojenie ako „vyškriabal sa po chrbte a pod….vyznieva úsmevne. Nič z toho čo tých pár ľudí šíri, nie je pravda a ukáže to život. Tak ako ukázal vždy doteraz. Celé je to úsmevné. Nikde neviem nájsť čo kto a ako urobil pre volejbal, akú má históriu v práci, v poznaní a vzťahoch, nikde nič..............

Budem kandidovať, či sa to niekomu páči, alebo nie, aj keby mala byť konferencia v zime. Podporu mám, viem to a cítim to. S čistým svedomím sa môžem konfrontovať s kýmkoľvek. Keď si hnutie porovná a vyberie na základe kritérií práce pre volejbal, názorov a filozofie, ktorú ponúkam, tak budem robiť pre spojenie, nie ako sa snažia niektorí v hnutí prezentovať. Nemôžu ponúknuť reálnu pracovnú históriu, prehľad v hnutí, energiu a postoje k hnutiu, tak je plán cez peniaze a diskreditáciu či spochybňovanie. Ok, ale odkazujem, aj to mi je jedno. Nie je to podstatné. Verím tomu.

Som výborne nastavený a všetkých podporovateľov ubezpečujem, že z tejto cesty neodídem a dokončím ju, pretože mám jediný záväzok a to je zodpovednosť voči všetkým Vám, ktorí ma podporujete a veríte všetkému, čo sa dalo doteraz pracovne v praxi ukázať a potvrdiť. Ak nemám uspieť v tejto súťaži /nie boji/ a skloniť sa pred kýmkoľvek, kto síce nebude mať za sebou to čo ja, ok. Pogratulujem a život pôjde ďalej. Bude to znamenať pre volejbal cestu, ktorú si hnutie vyberie. Ja nebudem robiť obštrukcie, záhadné postupy, svojské interpretácie, či účelové argumenty. Hnutie vždy dáva reálny obraz, niekto dlhé roky pôsobí vo volejbale a chce tam ostať, pretože si zvykol. Niekto tam chce byť a túži po tom. Pritom cieľ má byť služba volejbalu a nie riadiť a ovládať zemeguľu, ale na to by zas museli mať cit, poznanie a reálne chápanie.

Nie som umelý produkt bez znalosti a vedomostí, nie som nikým riadený a tlačený a nie som nikoho pripravený kandidát pre osobné úmysly a ciele. Nikomu nemusím vracať dôveru pozíciami či sľubmi. Som nezávislý a plný nápadov a energie. Nepotrebujem nikomu nič dokazovať, hodnotenie dáva práca doteraz, chápanie a vzťahy v hnutí. To je kľúčové. Nemusím sa umelo učiť, aby som vedel pomenovať problémy, súvislosti a fakty. Lebo ich v našom hnutí poznám a toto vedomie je jediný motív pre kandidatúru.

Na záver krátka poznámka k mojim podporným videám a názorom. Po prvé, všetci tí, ktorí sa objavili na podporných videách sú dospelí a rozumní ľudia so svojim názorom a poznaním. Poznaním aj mňa a mojej práce. Preto ma podporujú a nehanbia sa za to. Majú svoj názor, inak by to nezverejnili. Keby nechceli, video nie je. Lebo všetci títo ľudia majú svoje poznanie a postoj a ten je spoločný pre volejbal. Tak všetci tí, ktorí to tak tiež cítite zverejňujte, píšte zdieľajte, nech celé hnutie vie, čo si myslíte a ako to cítite.

Spolu pre volejbal je slogan, za ktorým si stojím a budem stáť!

Marek Rojko | 9.6.2021 @ 14:00